Lampa Solarna „SOLar Street”

Wytrzymałe hermetyczne lampy uliczne LED, SOLARNE w wbudowanym, programowanym inteligentnym sterownikiem zarządzającym parametrami ładowania i rozładowania baterii akumulatorów oraz zarządzające czasem włączenia i mocą światła LED.

Lampy posiadają wbudowany mikrofalowy czujnik ruchu pozwalający rozpoznać ruch osób i pojazdów. Czujnik ruchu posiada zasięg około od 10mb do 22mb przy montażu lampy na wysokości 4mb do 10mb.

Lampa posiada wbudowany akumulator. Takie rozwiązanie powoduje, że nie trzeba zakopywać akumulatora i instalacji pod powierzchnią gruntu. Takie rozwiązanie niesamowicie upraszcza instalacje – w praktyce lampę trzeba zamocować na wysięgniku czy tez wprost na szczycie słupa, włączyć zasilanie akumulatora dostępnym z zewnątrz przyciskiem i …. instalacja jest zakończona!!! 🙂 🙂 🙂

Energia elektryczna pozyskiwana jest  ze słońca dzięki monokrystalicznemu panelowi solarnemu o mocy 30W jest magazynowana w akumulatorze. Wysokiej klasy akumulator litowo żelazowo fosforanowy – LiFePO4 o pojemności 14.000mAh charakteryzuje się wyjątkową trwałością, wydajnością prądową i szybkością ładowania.

Akumulator LiFePO4 zachowuje ponad 80% pojemności nawet po 2000 cykli ładowania!!! Dodatkowo akumulatory te są praktycznie dwa razy lżejsze od tradycyjnych akumulatorów.

Akumulatory LiFePO4 przez całą swoją żywotność wykazują stałą niezmienną pojemność i posiadają zdolność do bardzo głębokiego rozładowania bez wpływu na pojemność – jest to tak zwany „brak efektu pamięci”. Korpus lampy wykonany jest ze stopu aluminium. Moduł LED przylega całą swoją powierzchnią do korpusu lampy, takie rozwiązanie umożliwia bardzo dobre, równomierne odprowadzenie ciepła z diod LED.

Sterownik zarządzający pracą lampy SOLar Street może mieć zaprogramowanych do 5 przedziałów czasowych pracy lmapy.

W każdym przedziale czasowym można indywidualnie zaprogramować moc świecenia po wykryciu ruchu oraz moc świecenia oprawy po ustaniu ruchu.

Takie rozwiązanie pozwala bardzo precyzyjnie dostosować moc świecenia lampy w różnych okresach nocy (a w praktyce w okresach nocy o przewidywalnym natężeniu ruchu osób lub pojazdów). W praktyce w późnych godzinach nocnych lampy mogą świecić się mniejszym światłem aniżeli zaraz po zmroku.

Poniżej w tabeli przedstawiono fabrycznie zaprogramowane parametry pracy lampy.

Jak odczytywać poniższą tabelę?

Dla przykładu. W drugiej linii odczytujemy „3:01h – 6:00h     (∑=3h)” co oznacza że w okresie od 3 do 6 godziny włączenia lampy po zapadnięciu zmroku światło będzie świecić przez 60 sekund z mocą 50% mocy znamionowej a po ustaniu ruchu światło zostanie zredukowane do 20% mocy znamionowej światła.

Inteligentny sterownik zarządzający praca lampy posiada również wbudowany algorytm który nieustannie monitoruje stan naładowania akumulatora. W przypadku gdy akumulator jest nadmiernie rozładowywany lub nie został w pełni naładowany na przykład z uwagi na bardzo duże zachmurzenie panujące ciągle przez kilka dni sterownik obniża proporcjonalnie moc znamionową światła. Takie rozwiązanie doskonale wydłuża czas świecenia lampy w okresie danej nocy co w praktyce oznacza, że obserwator, pieszy, rowerzysta, kierowca nie pozostaje pozbawiony oświetlenia.

Zasilanie 230Vac (+/-10%) , 50Hz (+/-5%)
Moc  Znamionowa500W / 1000W
Ogranicznik PrzepięćOpcja – 10kV lub 20kV
ZasilaczMean Well
Klasa OchronyI
Stopień SzczelnościIP65
Kąt ŚwieceniaSoczewka PC – 30°, 60°
KloszSzyba hartowana
Wydajność oprawy>150lm/W
Strumień Światła>77.300lm 500W 30D, >78.500lm 500W 60D
Producent LEDLUMILEDS
Barwa światła4.000K, 5000K
Wskaźnik Oddawania BarwRa>70
Materiał – KorpusAluminium
Stopień Ochrony  przed UderzeniemIK08
Zasilacz Programowany z Reg. MocyOpcja – DALI, 1-10V
Temperatura pracy-40℃~+50℃
Waga500W– 16,5kg / 1000W – 32,3kg
Wymiary500W- 625x340x160mm / 1000W – 650x655x160mm
Wymiary Lampy solarnej SOLar-JH-20W

Na dole strony znajduje się do pobrania plik ZIP ze spakowaną fotometrią lampy SOLar-JH

Na zamówienie dostępne także moce 30W/5.400lm 50W/9.000lm 60W/10.800lm


Poniżej znajduje się krótki film prezentujący model lampy solarnej dostępnej na indywidualne zamówienie – w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt