Lampy led na hale – oświetlenie hal produkcyjnych

Jednym z ważniejszych elementów pracy w magazynie, wpływającym na bezpieczeństwo pracowników, a także ich komfort, jest oświetlenie hal magazynowych. W zależności od potrzeb i charakterystyki tej strefy, stosowane może być oświetlenie ogólne, a także miejscowe, które skupia się na konkretnych, ważnych lokalizacjach w tej przestrzeni. Oświetlenie hal produkcyjnych wykorzystuje również połączenie obu opcji, jeśli tego wymagają warunki na terenie dostępnej powierzchni.

Lampy LED na hale — zróżnicowanie opraw

Proponujemy Państwu oświetlenie ledowe przemysłowe, które charakteryzuje się zróżnicowaniem pod względem dostępnej mocy, mającej duże znaczenie w kontekście odmiennych miejsc i ich stopnia naświetlenia. W świetle przepisów bezpieczeństwa różne natężenia światła wymagane jest chociażby w stosunku do korytarzy, punktów załadunku, a także stref pakowania. Należy to uwzględnić najlepiej już na etapie montowania oświetlenia hal produkcyjnych czy magazynowych, co pozwoli uniknąć koniecznej przebudowy systemu w przyszłości.

Ważną cechą jest także odpowiednie zróżnicowanie wysokości. Nasze lampy LED na hale można swobodnie zamontować nawet na wysokości 15 metrów. Odpowiedni asortyment pozwala również dostosować w wybranym modelu właściwy kąt świecenia. Zastosowanie odpowiedniej optyki — dedykowanej soczewki pozwala uzyskać optymalne parametry światła, takie jak natężenie oświetlenia oraz równomierność w miejscu pracy.

Dodatkowe zalety – lampy ledowe przemysłowe

Bardzo pożyteczną cechą w przypadku oświetlenia hal produkcyjnych i magazynowych jest możliwość dostosowania ich działania do czujników ruchu, które okazują się przydatne podczas wykonywania codziennych obowiązków, gdy wymaga to użycia obu rąk. Pozwala to zwiększyć komfort pracowników, a także przyspieszyć im wykonywanie zleconych działań. Czujniki ruchu z funkcją ściemniania oraz z wbudowanym czujnikiem mieszania światła naturalnego i sztucznego w sposób inteligentny zarządzają sposobem świecenia opraw uwzględniając szereg parametrów środowiskowych w jakich pracuje instalacja.

Posiadają one możliwość zdalnej regulacji (za pomocą bezprzewodowego pilota IR) szeregu parametrów, takich jak:

  • czas świecenia po ustaniu ruchu,
  • poziom mocy zredukowanej świecenia (czyli redukcja mocy świecenia światła oprawy po określonym czasie lub po wykryciu ostatniego ruchu),
  • czas świecenia w trybie mocy zredukowanej,
  • natężenie oświetlenia w pomieszczeniu, przy którym czujnik zmierzchowy uaktywni pracę mikrofalowego czujnika ruchu.
  • redukcji mocy świecenia w przypadku występowania w pomieszczeniu światła naturalnego

Zastosowanie inteligentnych systemów sterowania wyposażonych w taki funkcje jak mieszanie światła naturalnego i sztucznego, czujnik ruchu, funkcje redukcji mocy świecenia w okresie braku ruchu pozwala uzyskać oszczędności energii elektrycznej nawet  o 85% w stosunku do tradycyjnego oświetlenia pracującego w trybie ON/OFF.

Lampy ledowe — przemysłowe oświetlenie hal produkcyjnych

Zapewnienie odpowiedniej dawki światła oraz przemyślane rozmieszczenie jego źródeł to podstawa bezpieczeństwa i komfortu pracy na każdej hali magazynowej czy produkcyjnej. Właśnie dlatego wszystkim przedsiębiorcom polecamy wysokiej klasy lampy LED na hale, które stanowią doskonałe oświetlenie przestrzeni produkcyjnych i magazynowych. Jako dostawca wysokiej klasy sterowanych opraw LED zapewniamy wytrzymałe, praktyczne i wygodne w montażu lampy.
Zapraszamy do współpracy z SoFoLED!


Hala Produkcyjna oraz Magazyny Wysokiego Składu oświetlone za pomocą opraw HBUfo “KSC” wyposażone w Czujniki Ruchu i Mieszania Światła HNS111DHB oraz HNP112
Hala Produkcyjna oświetlona za pomocą opraw HBUfo “KSC” wyposażone w Czujniki Ruchu MC054V RC
Sala gimnastyczna oświetlona za pomocą opraw HBUfo “JH”