Oświetlenie hal magazynowych

Jednym z ważniejszych elementów pracy w magazynie, wpływającym na bezpieczeństwo pracowników, a także ich komfort, jest oświetlenie hal magazynowych. W zależności od potrzeb i charakterystyki tej strefy, stosowane może być oświetlenie ogólne, a także miejscowe, które skupia się na konkretnych, ważnych lokalizacjach w tej przestrzeni. Stosowane bywa również połączenie obu opcji, jeśli tego wymagają warunki na terenie dostępnej powierzchni.

Zróżnicowanie opraw

Proponujemy Państwu oświetlenie hal magazynowych, które charakteryzuje się zróżnicowaniem pod względem dostępnej mocy, mającej duże znaczenie w kontekście odmiennych miejsc i ich stopnia naświetlenia. W świetle przepisów bezpieczeństwa różne natężenia światła wymagane jest chociażby w stosunku do korytarzy, punktów załadunku, a także stref pakowania. Należy to uwzględnić najlepiej już na etapie montowania oświetlenia hal magazynowych, co pozwoli uniknąć koniecznej przebudowy systemu w przyszłości.

Ważną cechą jest także odpowiednie zróżnicowanie wysokości. Nasze lampy można swobodnie zamontować nawet na wysokości 15 metrów. Odpowiedni asortyment pozwala również dostosować w wybranym modelu właściwy kąt świecenia. Zastosowanie odpowiedniej optyki – dedykowanej soczewki, pozwala uzyskać optymalne parametry światła, takie jak natężenie oświetlenia oraz równomierność w miejscu pracy.

Dodatkowe zalety

Bardzo pożyteczną cechą w przypadku oświetlenia hal magazynowych jest możliwość dostosowania ich działania do czujników ruchu, które okazują się przydatne podczas wykonywania codziennych obowiązków, gdy wymaga to użycia obu rąk. Pozwala to zwiększyć komfort pracowników, a także przyspieszyć im wykonywanie zleconych działań. Czujniki ruchu z funkcją ściemniania w sposób inteligentny zarządzają sposobem świecenia opraw uwzględniając szereg parametrów środowiskowych w jakich pracuje instalacja. Posiadają one możliwość zdalnej regulacji (za pomocą bezprzewodowego pilota IR) szeregu parametrów, takich jak:

  • czas świecenia po ustaniu ruchu,
  • poziom mocy zredukowanej świecenia (czyli redukcja mocy świecenia światła oprawy po określonym czasie lub po wykryciu ostatniego ruchu),
  • czas świecenia w trybie mocy zredukowanej,
  • natężenie oświetlenia w pomieszczeniu, przy którym czujnik zmierzchowy uaktywni pracę mikrofalowego czujnika ruchu.

Hala Produkcyjna oraz Magazyny Wysokiego Składu oświetlone za pomocą opraw HBUfo „KSC” wyposażone w Czujniki Ruchu i Mieszania Światła HNS111DHB oraz HNP112

Hala Produkcyjna oświetlona za pomocą opraw HBUfo „KSC” wyposażone w Czujniki Ruchu MC054V RC

Sala gimnastyczna oświetlona za pomocą opraw HBUfo „JH”